DİLEK ETE

Sosyal Güvenlik Müşaviri


14.08.1970 tarihinde Elazığ‘da doğdu. İlkokulu Ertuğrul Gazi İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Balçova Lisesinde İzmir’ de tamamladı. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde 1993 yılında iyi derece ile bitirdi. Aynı bölümde 1996-1999 yılları arasında yüksek lisans yaptı.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu 2020 yılında bitirdi.

1993 ile 2008 yılları arasında çeşitli Bankalarda gişe, kambiyo ve pazarlama bölümlerinde görev almıştır. En son 2003 ile 2008 arasında Oyakbank Alsancak şubesinde şube Müdürü olarak görev yapmıştır.

Çalışma hayatı içerisinde birçok eğitim ve sınava katılmıştır. SPK Lisansı ve Bireysel Emeklilik Lisansı bulunmaktadır.Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş. bünyesinde aktif kayıtlı Bireysel Emeklilik Aracısıdır.

Aynı zamanda Adalet Bakanlığı’na bağlı Uzlaştırma görevini de aktif olarak devam ettirmektedir.SGK Mevzuatında Nitelikli Hesaplamalar uzmanlık alanında bilirkişidir.

Eylül 2010 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik alanında birçok eğitim programına katılmış ve Sosyal Güvenlik konusunda çalışmaya başlamıştır. İzmir Konak ‘ta Sosyal Güvenlik konusunda danışmanlık ve işlem takibi hizmeti veren özel bürosu da bulunmaktadır.

Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneğinin 2011 yılından beri aktif üyesidir. Başta Yurtdışı Borçlanma ve Emeklilik konuları olmak üzere Sosyal Güvenlik konularında yurtiçi ve yurtdışında çalışmalar yapmakta ve seminerler vermektedir. Sosyal Güvenlik konularında yerel ve ulusal Kanallarda başta TRT HABER, BEN TV, SKY TV, CTT TV, YENİGÜN TV, TV 35, 1AN TV, YENİÇAĞ TV ve TRT RADYO da programlar yapmaktadır. Sosyal Güvenlik alanında makaleleri ve yazıları değişik dergi ve gazetelerde yayınlanmıştır.

Sosyal Güvenlik konularında yazıları ve makaleleri www.dilekete.com üzerinden takip edilebilir. Sosyal Güvenlik, Bireysel Emeklilik konusunda ücret karşılığında danışmanlık yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Büroya 0 232 446 45 83 / 0 531 955 90 71 numaralı telefonlar ile, veya info@dilekete.com, dilekete@hotmail.com adreslerinden ulaşılabilirsiniz.

www.dilekete.com

dilekete@hotmail.com

facebook/Dilek Ete Sosyal Güvenlik